Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Aksident TRAGJIK në Itali, makina përplaset me murin e varrezave, VDESIN dy të rinjë në ‘lule të rinisë’, njëri shqiptar (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5cac89bce2b3139a4e0b8f9f5e42540a

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku kanë humbur jetën dy të rinj, njëri shqiptar.

Mediat italiane bëjnë me dije se kanë humbur jetën Erik Vuka 25 vjeç dhe Dante Cappai 23 vjeç. Makina ku ndodheshin dy të rinjtë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin rrethues të varrezave.

Si pasojë e aksidentit të fortë ka humbur jetën në vend 23-vjeçari, ndërsa shqiptari është nxjerrë nga makina me ndihmën e zjarrëfikësve dhe më pas është dërguar për në spital, ku ka ndërruar dhe jetë për shkak të plagëve të rënda që kishte marrë.

Vdekja e dy të rinjve ka tronditur familjarët, miqtë dhe mbarë komunitetin ku ata jetonin. Për ngjarjen e rëndë autoritetet italiane kanë nisur hetimet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img