Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Aksident tragjik në Gjermani, humbin jetën dy motrat shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy kosovare kanë humbur jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor në Gjermani.

Mediat gjermane raportojnë se viktimat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër me iniciale H.Sh dhe F.Sh.

Viktimat janë me origjinë nga Gjakova. Ndërkaq, bëhet e ditur se përpos viktimave, të lënduar nga ky aksident mbetën edhe katër persona të tjerë.

Në aksidentin tragjik u përfshin dy makina tip Mercedes dhe Opel dhe përplasja e tyre rezultoi fatale për dy motrat kosovare. Ndërkohë raportohet në gjendje të rëndë shoferi i makinës tip “Opel”, i cili po lufton për jetën.

Më shumë


spot_img
spot_img