Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Aksident tragjik në det të hapur, përplasen anijet, humbin jetën 25 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik ka rezultuar fatal për 25 persona të cilët humbën jetën gjatë përplasjes së dy anijeve.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bangladesh, ku 25 persona humbën jetën dhe deri më tani forcat e shpejta kanë mundur të shpëtojnë vetëm pesë persona.

Sipas mediave të huaja, përplasja ndodhi midis një anije të mbushur me pasagjerë dhe një anijeje tjetër e cila transportonte rënë në lumen Padma afër qytetit të Shibchar.

Zjarrfikësit dhe forcat policore po vazhdojnë me operacionin e shpëtimit dhe deri më tani nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Aksidentet detare janë të shpeshta Bangladesh dhe ekspertët fajësojnë mirëmbajtjen e dobët, standardet e dobëta të sigurisë në kantieret dhe mbipopullimin për shumë nga aksidentet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img