Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Aksident TRAGJIK në Austri, dy makina përplasen me njëra tjetrën, humbin jetën 2 shqiptarë, 5 të tjerë të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Austri ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona dhe pesë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në St.Pölten ku dy makina janë përplasur me njëra tjetrën, njëra prej të cilave thuhet se po lëvizte në krahun e gabuar.

Sipas informacioneve të bëra të ditura nga mediat e huaja, makina ka goditur makinën tjetër në të cilën udhëtonin katër  persona me shtetësi shqiptare, ku dy prej tyre fatkeqësisht kanë humbur jetën.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar ekipet e emrgjencës, nga ku zjarrfikësit nxorën viktimat nga automjeti, ndërsa të lënduarit u dërguan menjëherë në spitalin e afërt. Identiteti i viktimave dhe të plagosurve ende nuk është bërë i ditur.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img