Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Aksident tragjik, 7-vjeçari përplaset për vdekje nga makina teksa po luante

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 7-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht në spitalin e Peshkopisë pas plagëve të rënda të shkaktuara nga një aksident rrugor.

Dyshohet se 7-vjeçari u përplas aksidentalisht me makinë nga një i afërm teksa po luante në oborrin e shtëpisë. Sipas mjekëve 7-vjeçari me inicialet E.Xh mbërriti i pajetë në spitalin e Peshkopisë. Policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit të rëndë.

Informacion paraprak nga policia:

Jemi njoftuar se është dërguar në spital nga familjarët trupi i pajetë i fëmijës E.Xh rreth 5 vjeç nga Maqellara.

Fëmija E.Xh ishte duke luajtur në oborrin e shtëpisë me një karrocë prej druri me guzhineta dhe në momentin kur vëllai i tij shtetasi E.Xh rreth 16 vjeç, ishte duke futur në oborrin e shtëpisë automjetin  tip Toyota në pronësi të të atit, fëmija 5 vjeçar ka rrëshqitur dhe është përplasur në gomën e pasme të automjetit, ku për pasojë ka gjetur vdekjen rrugës për në spital.

Policia ndodhet në vendngjarje po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img