Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Aksident te “Kodra e Diellit”, fuoristrada iu pret rrugën dhe përplas efektivët e Shigjetave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, te Kodra e Diellit.

Bëhet me dije se në aksident është përfshirë një motor, ku ishin dy efektivë të “Shigjetave”. Siç shihet në foton e mëposhtme policët janë të shtrirë në tokë.

“Rreth orës  10:05, në rrugën “Shkëlqim Fusha”, janë përfshirë në përplasje mjeti me drejtues R. K., 40 vjeç me mjetin motorr të policisë me drejtues E. M dhe pasagjer J. D,(punonjës policie në shërbim)” njofton policia.

Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e efektivëve. Shkak i aksidentit dyshohet se është bërë një “fuoristrad” me drejtus shtetasin R.K., që i ka prerë rrugën motorit të efektivëve, të cilët më pas janë përplasur me bordurën anësore të rrugës.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës  10:05, në rrugën “Shkëlqim Fusha”, janë përfshirë në përplasje mjeti me drejtues R. K., 40 vjeç me mjetin motorr të policisë me drejtues E. M dhe pasagjer J. D,(punonjës policie në shërbim).

Si pasojë janë dëmtuar të dy punonjësit e policisë, të cilët u dërguan në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Më shumë


spot_img
spot_img