Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Aksident te “Fusha e Druve” në Vlorë, dy të rinjtë në gjendje të rëndë për jetën (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj nga Vlora janë përfshirë në një aksident rrugor pasditen e kësaj të enjteje dhe ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Bëhet me dije se ata janë Emiljano Dulaj dhe Altin Sinademi.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e njohur si “Fusha e Druve” dhe dy të rinjtë janë dërguar me autoambulancë në spital. 28 vjeçari Dulaj dhe 33 vjeçari Sinademi, ndodhen ende nën kujdesin e mjekëve të Vlorës dhe nuk është marrë vendimi për dërgimin e tyre në Tiranë.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë bërë dokumentimin e saj, për të zbardhur shkaqet e aksidentit të rëndë.

“Rreth orës 17:30, në rrugën “Sokrat Leka”, Vlorë, shtetasi E. D., 29 vjeç, duke drejtuar automjetin dyshohet se ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin e një banese. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar drejtuesi i automjetit shtetasi E. D, dhe dy pasagjerët shtetasit M. S., dhe A. H., të cilët ndodhen në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftimin për media të Policisë së Vlorës, dy orë pas aksidentit.


Më shumë