Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Aksident në segmentin Librazhd-Prrenjas, humb jetën një person, disa të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një persona ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur mëngjesin e sotëm gjatë një aksidenti në segmetnin rrugor Librazhd-Prrenjas.

Makina ka humbur kontrollin dhe nga përplasja ka humbur jetën një nga pasagjerët që udhëtonte në mjetin e aksidentuar.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Urakë, në vendin e quajtur “Kthesa e gomave”.

Nga përplasja kanë mbetur të plagosur edhe drejtuesi i mjetit, persona të tjerë që ndodheshin në makinë, ndërsa shoferi është vënë nën arrest.

Në pranga përfundoi drejtuesi i mjetit Miratip Memedi, banues në Ohër, në Maqedoni dhe akuzohet për ‘shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor’. 

Më shumë

spot_img