Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Aksident në Sarandë, turistja franceze humb kontrollin e mjetit dhe përmbyset në mes të rrugës (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Sarandë-Ksamil. Burime për NeësBomb.al bëjnë me dije se një mjet që drejtohej nga një turiste franceze ka humbur kontrollin dhe si pasojë është përmbysur në rrugë.

Drejtuesja e mjetit ka marrë lëndime të lehta dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Si pasojë e aksidentit është bllokuar për disa minuta rruga nacionale, duke krijuar një trafik të rënduar.

Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Më shumë