Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksident në Lezhë, mjeti përplas për vdekje këmbësorin (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Milot, në vendin e quajtur Rrilë.

Mësohet se një mjet ka humbur kontrollin dhe ka përplasur një këmbësor, Pal Vathin i cili ndërroi jetë në spital

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Lezhë/Informacion paraprak:

Rreth orës 20:15, në aksin rrugor Lezhë-Milot, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Rrilës” , automjeti me drejtues shtetasin A.I., banues në Shkodër ka përplasur këmbësorin shtetasin P.V. , banues në Lezhë, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img