Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Aksident në Gramsh, mikrobusi del nga rruga, 1 i vdekur dhe 4 të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

45c6e3d8bb497ad93bd56903bd051439

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot pasdite në fshatin Poroçan të Gramshit, në vendin e quajtur ‘Toskollare’.

Si rezultat i humbjes së kontrollit, një automjet tip mikrobus i drejtuar nga B.Ç, ka dalë nga rruga duke rënë në tatëpjetë, e për pasojë ka humbur jetën një person (E.LL 32 vjeç), ndërkohë që tre të katër janë plagosur. Dyshohet se personat e përfshirë në këtë aksident janë nga një familje.

Ende nuk bëhen me dije detaje të imtësishme nga aksidenti, por nga raportimet e para mësohet se të plagosurit janë transportuar nga një automjet i rastit. Policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendngjarjes.

 

Më shumë

spot_img