Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Aksident në Gjirokastër, mjeti del nga rruga, plagosen tre persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një është shënuar mëngjesin e sotëm në fshatin Fushëbardhë të Gjirokastrës.

Në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë, në rrugën dytësore, në vendin e quajtur “Qafa e Skërficës”, mjeti tip “Hynday”, me drejtues shtetasin A. A., 60 vjeç, banues në Berat, ka dalë nga rruga.

albsig

spring

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjeret, shtetaset M. A., 50 vjeçe dhe Xh. A., 21 vjeçe, banuese në Berat, të cilët u transportuan në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Gjirokastër/Informacion paraprak

Rreth orës 08:05, në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë, në rrugën dytësore, në vendin e quajtur “Qafa e Skërficës”, mjeti tip “Hynday”, me drejtues shtetasin A. A., 60 vjeç, banues në Berat, ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjeret, shtetaset M. A., 50 vjeçe dhe Xh. A., 21 vjeçe, banuese në Berat, të cilët u transportuan në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img