Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Aksident në aksin Librazhd-Qafë Thanë, kamioni përplaset me autobusin, plagosen pasagjerët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë.

Bëhet me dije se një kamion  me drejtues shtetasin D.B., banues Elbasan është përplasur me një autobus me drejtues shtetasin A.Ll., banues në Lushnje.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar dhe ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën shtetasit L.S., 50 vjeç, banues në Lushnjë dhe A.L., 30 vjeç, banues në  Divjakë,  të cilët ishin pasagjerë në autobus.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut  të aksidentit.

Më shumë
spot_img
spot_img