Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas, kamioni me targa të huaja përplaset me urën hekurudhore

spot_img

Lajme të ngjashëm

31f5321460013316e869b213b366c797

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në aksin e rrugës Librazhd-Përrenjas.

Mësohet se një kamion me targa të Maqedonisë së Veriut është është përplasur me këmbën e një Ure Hekurudhore në afërsi të Hotolishtit.

Si pasojë,  shoferi ka pësuar lëndime të lehta, ndërsa automjeti ka pësuar dëmtime serioze.

Sakaq, dyshohet se shkak i aksidentit është bërë mungesa e vëmendjes së drejtuesit gjatë drejtimit të automjetit.

Ndërkohë policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Më shumë

spot_img