Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Aksident në aksin Elbasan – Librazhd/ Mjeti përplas dy këmbësorë, mes tyre një 6-vjeçar, nisen me urgjencë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan – Librazhd. Një mjet me drejtues shtetasin A. Sh., 51 vjeç, ka përplasur dy këmbësorët J. H., 60 vjeç dhe L.H., 6 vjeç, të cilët po kalonin rrugën.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Elbasan/Informacin paraprak:

Më datë 03.12.2021, rreth orës 14: 30., në aksin rrugor Elbasan – Librazhd, automjeti me drejtues shtetasin A. Sh., 51 vjeç, ka goditur këmbësorët J. H., 60 vjeç dhe L.H., 6 vjeç, të cilët ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.
Grupi herimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë


spot_img

spot_img