Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Aksident masiv, përplasen 100 makina, 2 të vdekur e mbi 50 të plagosur

Lajme të ngjashëm

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 50 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së 100 makinave në Kinë, njofton kanali shtetëror CGTN.

Përplasja ndodhi rreth orës 8 (lokale) mëngjesin e së shtunës në autostradat Sinan-Jianhe dhe Jiangkou-Weng’an, në krahinën jugperëndimore të Guizhou të vendit.

Videoja nga vendi i ngjarjes tregon qindra makina dhe një autobus të vendosur mbi njëri-tjetrin.

Shkak i aksidentit është bërë lagështia në rrugë. Ndërsa 10 nga të plagosurit ndodhen në gjendje të rëndë.

Më shumë