Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Aksident masiv në autostradën e Lushnjës, kamioni me naftë përplaset me barrierat dhe bën ‘zi’ rrugën, makinat pas tij bëhen varg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

16048be4212a57c099460c6cc97ccdfe

Disa makina janë përfshirë në një aksident masiv që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Lushnjë-Fier. Shkak është bërë derdhja e naftës në rrugë.

Paraprakisht bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ka qenë fillimisht një kamion që transportonte naftë që është përplasur me barrierat anësore të rrugës, në rrethrrotullimin e Kolonjës dhe më pas disa mjete pas tij.

Si pasojë e përplasjes së kamionit, nafta është derdhur në rrugë dhe mjetet e tjera kanë pasur vështirësi në qarkullim. Disa prej tyre janë përplasur me njëra-tjetrën por dhe me barrierat anësore të rrugës.

Fatmirësisht, deri tani nuk raportohet për të plagosur, vetëm për dëme materiale.

Më shumë

spot_img
spot_img