Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Aksident masiv me dhjetëra makina në SHBA, të paktën 5 të vdekur (FOTO-VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident shumë i frikshëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Teksas të SHBA, raportojnë mediat e huaja.

Dhjetëra makina janë përplasur për shkak të motit të keq dhe ngricës, e për pasojë të paktën 5 persona kanë mbetur të vdekur.  Aksidenti shkaktoi trafik të madh dhe mbyllje të autostradës nacionale duke lënë shumë njerëz të bllokuar në rrugë.

Mbi 30 persona ndodhen në spitale ndërsa raportohet se u përplasën mbi 75 makina. Policia ka ngritur një qendër aty pranë ku familjet mund të bashkohen me njëra-tjetrën.

Rrëzimet ndodhën në I-35W në Fort Worth. Departamenti i Zjarrfikjes në Fort Worth nuk është në gjendje të përcaktojë saktësisht se sa njerëz u përfshinë, pasi kushtet e akullta të rrugës po e bënin të vështirë lëvizjen e automjeteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img