Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Aksident i rëndë në Lezhë, “Fiat-i” përplas motorrin, bab e bir nisen me urgjncë drejt spitalit të Traumës në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka noddhur në aksin Milot-Lezhë pasditen e sotme, ku një mjeti tip “Fiat” ka përplasur një motorr.

Për pasojë, drejtuesi i motorrit dhe djali i tij i mitur, të cilët janë dërguar në spitalin e Lezhës, ndërsa më pas janë nisur menjëherë drejt spitalit të Traumës në Tiranë për të marrë ndihmën e duhur mjekësore, teksa raportohet se njëri prej tyre ka thyer këmbën.

“Në aksin rrugor Lezhë-Milot,në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Tales” mjeti tip “Fiat ” është përplasur me një mjet motoçikletë, ku si pasojë e përplasjes kanë marrë dëmtime dhe janë dërguar në spitalin Rajonal Lezhë drejtuesi i motoçikletës dhe fëmija i tij i mitur.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e personave të dëmtuar”, njofton policia.

Më shumë

spot_img
spot_img