Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Aksident i rëndë në Levan-Tepelenë, plagosen 8 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tetë persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident automobilistik i ndodhur disa minuta më parë në aksin Levan-Tepelenë, pranë Mallakastrës.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se dy makina tip “Mercedes” dhe “Renault” janë përplasur me njëra-tjetrën, për pasojë janë plagosur tetë persona, të cilët janë dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit.

Të plagosurit janë nën monitorim të vazhdueshëm dhe në kujdesin e mjekëve të spitalit.

Në vendngjarje mbërritën forcat e policisë si dhe ato të zjarrfikëses, të cilët i dhanë ndihmën e parë të plagosurve.

Makinat e përfshira në aksident janë me targat “AA 566 CR”, dhe Renault Clio me targa italiane “GC131XP”

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img