Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Aksident i rëndë në Korçë, i plagosuri në gjendje kritike për jetën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e dy të rinjve, njëri prej tyre në gjëndje të rëndë për jetën, ka ndodhur në afërsi të fshatit Dvoran, në rrugën nacionale Korçë-Ersekë.

albsig

Aksidenti ka ardhur si pasojë e përplasjes së dy mjeteve, konkretisht mjetit tip “Jeep” me targë AA 774 OK që i përket firmës nënkontraktore të TAP, Spiecapag dhe nje mjett tip “Volksëagen” me targë AA 302 JV.

Burimet paraprake nga vëndngjarja bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit tip “Volksëagen” shtetasi B.B, rreth 29 vjeç, nga Durrësi, i cili është transportuar në Spitalin e Korçës ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, dhe aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë  shëndetësore.

Forcat e rendit ndodhen në terren për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img