Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Aksident i rëndë në Divjakë, 19 vjeçari me motor përplas 3 vjeçarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Kryekuq, Divjakë ku një 19 vjeçar ka përplasur me motoçikletë një famijë të mitur 3 vjeç. Sipas Policisë, aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe sot është bërë arrestimi i 19 vjeçarit, shofer i motorit.

I mituri ndodhet nën kujdesin e mjekëvve, ndërsa materialet për rastin i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Njoftimi i Policisë Divjakë:

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. D., 19 vjeç banues në Kryekuq, Divjakë, pasi mbrëmjen e djeshme, në fshatin Kryekuq, duke drejtuar motoçikletën tip “Lifan” pa leje drejtimi, ka aksidentuar një fëmijë të mitur 3 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img