Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Aksident i RËNDË në autostradë/ Përplasen 5 makina, ndërron jetë një person dhe plagosen 9 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Prishtinë- Pejë.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën një person dhe janë plagosur 9 të tjerë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:00, ku janë përfshirë pesë automjete.

 “Në rrugën magjistrale Prishtinë- Pejë përkatësisht në hyrje të fshatit Kijevë. Në këtë aksident janë përfshirë pesë automjete civile. Si pasojë e këtij aksidenti një person( drejtuesi) i një automjeti ka humbur jetën, kurse nëntë persona tjerë kanë pësuar lëndime trupore të rënda apo të lehta”,- njoftoi policia.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img