Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Aksident i rëndë në aksin Milot-Rreshën/ “Renault” përplaset fuqishëm me mjetin ”Ford”, 4 persona të plagosur nisen drejt Traumës (FOTO)

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Milot-Rreshën. Një mjet tip “Renault është përplasur me mjetin tip “Ford” dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Të plagosurit janë transportuar në spitalin e Traumës,  ë Tiranë për mjekim më të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të aksidentit.

“Rreth orës 16:55, në aksin rrugor Milot-Rrëshen, në Skuraj, automjeti tip “Renault” është përplasur me mjetin tip “Ford”, ku si pasojë kanë marrë dëmtime 4 shtetas dhe janë transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.


Më shumë