Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër, ndërron jetë një person

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër, ku një makinë është përplasur me një motoçikletë.

Për pasojë të plagosur kanë mbetur drejtuesi i motoçikletës Fran Daija dhe pasagjerja në motoçikletë, teksa të 2 janë nisur menjëherë drejt spitalit. Por fatkeqësisht pasagjerja Liza Daija, 60 vjeçe, banuese në Dajç, nuk ka arritur të mbijetojë.

Polciia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

“Në vijim të informacionit paraprak ju informojmë së si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasja L.D., 60 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në motoçikletë dhe ka marrë dëmtime bashkëshorti shtetasi F.D., 62 vjeç, banues në Dajç, drejtuesi i motoçikletës, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img