Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot, ndërron jetë drejtuesi i mjetit, plagoset pasagjeri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndohur pasditen e sotme në aksin e vjetër Lezhë-Milot, ku një mjet ka humbur kontrollin edhe është përplasur me murin rrethues të një shtëpie në fshatin Manati.

Policia njofton se ka ndërruar jetëdrejtuesi i mjetit Paulin Gjomarkaj, 38 vjeç, ndërsa i plagosur ka mbetur N.Gj., 27 vjeç.

“Në aksin e vjetër Lezhë- Milot, në fshatin Manati , Lezhë, mjeti me drejtues shtetasin P.Gj., 38 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i mjetit dhe ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë shtetasi N.Gj., 27 vjeç, i cili ndodhej pasagjer në këtë mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img