Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Aksident i rëndë/ Autobusi del nga rruga, 3 të vdekur dhe 17 të plagosur, shkak moti i keq

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident tagjik ka ndodhur në Turqi ku fatkeqësisht kanë humbur jetën tre persona, ndërsa 17 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Sipas mediave turke mësohet se në aksident vdiqën shoferi dhe 2 pasagjerë.  Nëntë prej të plagosurve raportohen të jenë në gjendje të rëndë.

Autobusi i pasagjerëve ndërqytetës, po lëvizte nga Tekirdağ për në Antalia dhe me 22 persona, përfshirë personelin dhe doli jashtë kontrollit, ndërsa u rrokullis në një park ndërsa po vazhdonte të merrte pasagjerë nga Dudullu.

Të plagosurit janë dërguar në spitalet përreth me autoambulanca nga vendi i ngjarjes, ndërkohë autoritetet thonë se  shkak për këtë aksident është bërë moti i keq.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img