Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksident i frikshëm në Itali, shqiptarët 22 dhe 33 vjeç në gjendje të rëndë (Video)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d9e5bc4ace96f386ec9d7dbe4426737a

Dy shqiptarë, një vajzë dhe një djalë, janë mes të plagosurve të aksidentit të rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm pranë Xhenoas.

Gjashtë vetura dhe një autocisternë u përplasën në aksin rrugor mes Chiavari dhe Rapallo në autostradën A12, duke lënë të plagsur të paktën 5 persona.

Mediat italiane bëjnë me dije se mes të plagosurve, në gjendje të rëndë, janë edhe dy shqiptarë, një vajzë 22-vjeçe dhe një djalë 33-vjeç. Ata janë dërguar me helikopterin e urgjencës në spitalin San Marino.

Vajza shqiptare ka dëmtime më të rënda në pjesën e barkut dhe është vendosur në intubim.

Video nga primocanale.it

gfjtjfryjgfj.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img