Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Aksi Lozhan – Moglicë bllokohet nga reshjet masive, fadroma heq inertet dhe hap rrugën për qarkullimin e mjeteve (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në aksin Lozhan – Moglicë për shkak të reshjeve të shumta të shiut ka pasur bllokim të rrugëve. Inerte dhe materiale të shumta nga përrenjtë malorë kanë vëshuar në rrugë, duke sjellë edhe bllokimin e saj.

Me ndërhyrjen e kontraktorit me mjete të rënda, është bërë e mundur hapja dhe kalimi i rrugës së bllokuar nga inertet.

Në aksin Lozhan – Moglicë për shkak të reshjeve të shumta ka pasur bllokim të rrugëve prej vërshimit të materialeve inerte nga përrenjtë malorë. Kontraktori i cili ishte në gatishmëri prej fillimit të reshjeve ka ndërhyrë me mjete të rënda dhe rruga është hapur menjëherë”, njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img