Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

AKIP reagon ashpër kundër Ambasadës Amerikane: Korrigjoni deklaratën, protestën e organizojmë ne

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8594ab8f3141fc15ba745b36f72f06ae

Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar kundër deklaratës të bërë mbrëmjen e sotme nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë për protestën që do të organizohet nesër. Në njoftimin e Ambasadës thuhej se protesta do të organizohet nga partia opozitare, por AKIP i kujton zyrtarëve amerikanë se është kjo organizatë ajo që ka marrë lejen për protestën e nesërme. Madje aktivistët kërkojnë nga Ambasada që të korrigjojë tekstin e deklaratës.

“Sqarim! Lidhur me njoftimin zyrtar të Ambasadës Amerikane për marshim-protestën e ditës së nesërme kundër importit të plehrave, i bëjmë me dije Ambasadës Amerikane se autorësia e kësaj proteste i takon Aleancës Kundër Importit të Plehrave, AKIP, që është një grupim vullnetarësh qytetare dhe ojf-sh. Leja për protestën e nesërme është dërgur nga AKIP. I kërkojmë menjëherë Ambasadës Amerikane të korrigjojë menjeherë tekstin pasi sipas njoftimit të saj, kjo protestë organizohet nga opozita. Ju faleminderit, AKIP”, thuhet në reagimin e aktivistëve.

Lexo edhe: Ambasada e SHBA godet shoqërinë civile: Protesta nesër organizohet nga PD, kini kujdes

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img