AK me gozhdë e çekiçë bllokon Bashkinë e Tiranës, përplasje fizike me policinë (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 09:18 04-03-2016

Aktivistë të Aleancës KuqeZi po protestojnë përpara Bashkisë së Tiranës.

Aktivistët tentojnë të mbyllin me dryna e dërrasa derën në shenjë proteste për mos lejuar hyrjen e kryebashkiakut Erion Veliaj. Ata kanë me vete gozhdë dhe çekiçë. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i policisë bashkiake e cila është përplasur me protestuesit duke tentuar t’i largojë.


Sakaq, kreu i AK Kreshnik Spahiu është shprehur se nuk do të lejojnë në asnjë mënyrë hyrjen në bashki të Veliajt . “Erion Veliaj të dorëhiqet pasi ka pushtuar ambientet publike”, shprehen aktivistët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090429782867432
array(1) { ["section"]=> string(89) "ak-me-gozhde-e-cekice-bllokon-bashkine-e-tiranes-perplasje-fizike-me-policine-video-34181" }