Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Ajdin Sejdiu ‘’Doktor’’, iluminon Vatikanin për Nënë Terezën. Biznesmeni shqiptar i prezanton botës kulturën shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni shqiptar Ajdin Sejdiu, i cili është edhe ‘’Doktor’’ prezanton për publikun arritjen e radhës në zhvillimin e cultures shqiptare në botë. Me anë të një video, pas prezantimit me të shoqen plot pasion të librit “Shpirti Kalendar i Mullirit”, Sejdiu ndjehet krenar dhe plotë pasion flet në botë edhe për ‘’Nënë Terezën’’, nëpërmjet një reviste.

“Miq të dashur me kënaqsinë dhe dashamirsinë më të madhe dua t’ju tregoj me imtësi një nga veprat e mia humane për “Nënë Terezën” “Mother Tereza”

Kjo revistë tregon qartë shpalosjen time humane që kam kontribuar Iluminimin e “Nënë Terezës” në Vatikan, 1997, ndër shumë prioritete të saj , me kënaqsinë më të madhe kam mbështetur edhe librin e saj ,”Mesom të dua”” Teach me to love” ku u botuam 5000 mijë kopje, të cilat u dhuruan në Vatikan.

Nuk ka qënë asnjëherë ndër preferencat e mia që un të bëj publike veprat e mia përsa i përkasin humanizmit, por duke parë nganjëherë me sy të ftohtë ambientin ku jetojmë, besoj se është e vështirë ti përkasësh plotësisht vetvetes!”, shkruan Dr.Sejdiu.

LEXO EDHE:SHIKONI SI IA SHPREH DASHURINE RISELDA SEJDIA TE SHOQIT: PUTHJE, VERE DHE LIBRA PER 10-VJETOR

{gallery}ajdinsejdiu{/gallery}

 

Më shumë


spot_img

spot_img