Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

“Ai ka qenë fuqia ime”, Mbretëresha Elizabeth ndan mesazhin prekës pas humbjes së bashkëshortit të saj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth, Princi Philip, humbi jetën në moshën 99-vjeçare. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të tij e ka bërë të ditur vetë ditur Pallati Mbretëror në një deklaratë zyrtare.

Ndërkohë, ditën e djeshme Pallati Mbretëror ka publikuar një mesazh mjft prekës të Mbretëreshës për bashkëshortin e saj.

Familja mbretërore ka ndarë në Instagram një foto, në të cilën mbretëresha shihet e ulur përkrah Princit Philip. Fotografia u shoqërua me një shprehje që Mbretëresha Elizabeth ka thënë për të ndjerin gjatë përvjetorit të tyre të martesës në vitin 1997.

“Ai ka qenë thjesht fuqia ime dhe qëndrimi im gjatë gjithë këtyre viteve. Unë dhe e gjithë familja e tij dhe shumë vende të tjera i detyrohemi atij një borxh shumë më të madh nga çfarë ai mund të pretendonte ndonjëherë”, ka thënë mbretëresha asokohe dhe ky mesazh është shkëputur sot për të shprehur dhimbjen për ndarjen nga jeta të Princit Philip.

Kujtojmë se ditën e djeshme  u mbajtën goditje me top në 41 raunde, 21 herë në nderim të një ushtaraku të lartë dhe 20 herë si pjesëtar I familjes mbretërore.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img