Ahmetaj: Nuk ka falje të detyrimeve, atyre që s’paguajnë do u mblidhet me forcë

Publikuar tek: ekonomi, më 15:55 24-10-2016 Ahmetaj: Nuk ka falje të detyrimeve, atyre që s’paguajnë do u mblidhet me forcë

Ministri Arben Ahmetaj e ka bërë të qartë se nuk do të ketë falje të rreth 1.1 milion dollarësh që pas 2012-tës , përkundrazi paratë do të mbildhen dhe me forcë nëse do të jetë e nevojshme.

Ministri i financave Arben Ahmetaj ka qenë i prerë sot, pas pyetjeve të përsëritura të gazetarëve për faljen fiskale. “Nuk ka falje të detyrimeve”, ka përsëritur dy herë ai.

“Nga viti 2010 deri ne 2014 do të ketë një lehtësi për ata që paguajnë detyrimin e plotë. Kush paguan detyrimet do të ketë një lehtësi në interesa dhe në gjoba, ndërsa ata që nuk e paguajnë do t’i mblidhet detyrimi me forcë me anë të gjithë instrumenteve”, tha sot Ahmetaj për gazetarër pas mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088260173797607
array(1) { ["section"]=> string(83) "ahmetaj-nuk-ka-falje-te-detyrimeve-atyre-qe-s-paguajne-do-u-mblidhet-me-force-57246" }