Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ahmetaj: Do ketë dialog me opozitën herët a vonë, ama nuk ikën Rama se do Lul Basha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f6ddf92b61d3ff8ae22730f41c771126

Ish-ministri Arben Ahmetaj shprehet se mezhaoranca dhe opozita do të ulen në dialog, herët apo vonë nuk dihet, por që do të ndodhë.

I ftuar në Abc Neës me Mirela Milorin, Ahemtaj shtoi se Rama nuk ikën se do Basha ndaj dhe ky i fundit duhet ta njohi kryeministrin si legjitim.

‘Jam i bindur se ka vend për dialog, ndoshta jo herët, por jo edhe aq vonë, do ketë dialog. Nëse Basha nuk bën dialog me Kryeministrin legjitim, Rama nuk ikën. Duke folur krimi, droga, i bën krim partisë së vet. Do gjunjëzojë një popull me dhunë? Nuk bën vaki, nuk ikën Rama se do Lul Basha. Kryeministri ynë i ka ftuar nuk i ka fyer as njërin as tjetrin, Basha vetëm akuza dhe fyerje. Kryeministri ka bërë debat dhe ironi politike, ama është lutur për dialog dhe lutje të sinqerta madje dhe direkt tha jam gati të dialogoj për të ardhmen e vendit’, tha Ahmetaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img