Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ahmed Kalaja nxjerr videon E PLOTË të 34-vjeçarit që plagosi 5 persona me thikë në xhami: Nga momenti që e bleu dhe terririzoi njerëzit, deri kur u neutralizua nga besimtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Hoxhë Ahmed Kalaja ka publikuar videon e plotë të masakrës që u regjistrua para pak ditësh në xhaminë “Dine Hoxha” te “Rruga e Kavajës” në Tiranë.

Në pamjet e siguruara nga kamerat e bizneseve aty pranë, shihet se si 34-vjeçari me qetësi blen një thikë në një tezgë anës rrugës dhe më pas hyn në xhami dhe sulmon besimtarët që ishin duke u falur dhe lexuar Kuranin.

albsig

Më pas ai del në rrugë dhe vijon sulmin ndaj qytetarëve të thjeshtë, deri në momentin që neutralizohet nga besimtarët dhe rrihet deri në momentin që vjen policia.

Krahas videos, hoxhë Ahmed Kalaja i bën apel organeve të drejtësisë që të mbajnë të izoluar këtë person deri në momentin që të kurohet plotësisht pasi ka shfaqur qartë pobleme të shëndetit mendor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img