Hapësire reklamuese

Aktualitet

Agron Tufa publikon LETRËN: Ja dy shkrimtarët që firmosën akt-ekspertizën e burgosjes së Visar Zhitit

Shkruar nga Newsbomb

Shkrimtari i njohur Agron Tufa ka publikura pak më parë dy dokumete nëpërmet të cilave tregon se kush janë dy shkrimtarët që firmosën akt-ekspertizën për burgosjen e poetit Visar Zhiti.

Sipas dokumeteve të publikuara nga Tufa, dy shkrimtarët që kanë firmosur janë Ramazan Vozga dhe Pandeli Koçi, ndërsa kërkon që ata të sqarojnë lexuesit për vendimin e tyre.

'Nje pyetje qe duhet ngritur. Keta qe kane emrat poshte akt-ekspertizes, qe çoi në burg poetin Visar Zhiti, a u detyrohen lexuesve nje shpjegim, se si ndodhi? Meqe jane figura publike dhe i shohim neper tubime, apo jo? Te mos thone: i kemi sqaruar keto gjera me Visarin (kjo eshte tjeter gjë), por te na sqarojne njehere e mire ne, publikisht (dhe kjo eshte nje gjë krejt tjeter)... Perndryshe, pyetjeja mbetet e ngritur, sapo shfaqet prezenca e tyre ne publik', ka shkruar Agron Tufa.

51943272_10218324731420862_7107287314207866880_n.jpg51692403_10218324733460913_2252363352049188864_n.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese