Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Agron Shehaj tregon nëse do ketë marrëveshje me Ramën, kur do ndodhë kthesa e vërtetë në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a307d69ba045187d026f34c288d80285

Ish-deputeti i PD-së Agron Shehaj ka folur ditën e sotme për thirrjet e mazhorancës për dialog dhe për zgjidhjen e krizës politike.

 

Në një postim në Facebook, Shehaj thotë se opozita nuk do bëjë kurrë marrëveshje me Edi Ramën.

Demokrati deklaron se kthesa e vërtetë në Shqipëri mund të ndodhë vetëm nëse hetohet dhe dënohet kryeministri Edi Rama, pasi pretendon se do të jetë një leksion për të gjithë politikanët e ardhshëm.

‘S’do të ketë kurrë marrëveshje me Edi Ramën. Nuk dolëm nga parlamenti për të rritur pazarin, as për të marrë pushtetin në tavolinë, por sepse duam zgjedhje të lira dhe të ndershme. Me Edi Ramën në qeveri dhe po nuk u ndëshkuan ministrat e korruptuar si Ahmetaj, nuk mund të ketë zgjedhje të lira.
Kthesa e vërtetë në Shqipëri mund të ndodhë vetëm nëse hetohet kryeministri, dhe nëse Rama dënohet, do jetë një leksion për të gjithë politikanët e ardhshëm’, shkruan Shehaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img