Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Agron Shehaj mposht Bashën në Selenicë, Kadilli dhe Harxhi marrin vetëm nga 1 votë. Në Delvinë fiton thellë kryedemokrati

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agron Shehaj ka marrë numrin më të madh të votave në Selenicë, në zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike.

Ai është votuar nga 119 anëtarë të PD, ndërkohë që Lulzim Basha ka marrë 102 vota. Vetëm nga një votë për Fatbardh Kadillin dhe Edith Harxhin.

Votimi në Selenicë:

119 Agron Shehaj

102 Lulzim Basha

1 Fatbardh Kadilli

1 Edith Harxhi

Ndërkohë është mbyllur numërimi i votave edhe në Delvinë, ku kryedemokrati Bash aka fituar me diferencë ndaj 3 kandidatëve të tjerë.

Votimi në Delvinë:

Lulzim Basha     205
Agron Shehaj      57
Edith Harxhi        29
Fatbardh Kadilli   4

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img