Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Agron Shehaj komenton qeverinë e tretë të Ramës: Rikthim i figurave më të korruptuara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i zgjedhur i PD-së, Agron Shehaj ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me kabinetin e ri qeveritar të Edi Ramës.

Shehaj thotë se Rama ka rikthyer në qeveri “figurat më të korruptuara”, të cilët mund të largohen vetëm me votë.

“Shqipëria do bëhet kur të qeveriset nga njerëz të ndershëm, nga një kryeministër i pakorruptuar”, shprehet ndër të tjera Shehaj, i cili sot ka thyer heshtjen dhe reagon në publik pas një kohe të gjatë, që prej humbjes së zgjedhjeve për kryetar të PD-së.

Komenti i plotë i Shehajt:

Rikthimi në qeveri i figurave më të korruptuara tregon se po nuk i ndëshkuam me votë, ata do rikthehen.

Nuk ka njerëz shumë të korruptuar dhe pak të korruptuar, por njerëz të korruptuar dhe njerëz të ndershëm.

Shqipëria do bëhet kur të qeveriset nga njerëz të ndershëm, nga një kryeministër i pakorruptuar. Mundësi tjetër, nuk ka!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img