Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Agron Shehaj: Fitorja në luftën ndaj korrupsionit është çelësi për zgjidhjen e krizës së varfërisë, PD do të ndryshojë mënyrën e qeverisjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë, Agron Shehaj, i ftuar në emisionin “Kjo Javë” u shpreh se çelësi për t’i dhënë fund varfërisë është fitimi i luftës ndaj korrupsionit.

Ai tha se Partia Demokratike do të ndryshojë mënyrën e qeverisjes, duke shkuar përtej klientelizmit, korrupsionit dhe lidhjeve politike.

“Problem kryesor në Shqipëri është korrupsioni. Lufta kundër korrupsionit është një betejë që fatkeqësisht e kemi humbur në këto 30 vjet, por që mbetet e vetmja  betejë e rëndësishme që i jep zgjidhje problemit të Shqipërisë.  Ne do të shkojmë përtej klientelizmit, korrupsionit, lidhjeve politike. Ajo çka ofron Partia Demokratike nuk është thjeshtë ndryshimi i kryeministrit, të ndryshojmë një qeveri për të vendosur një qeveri tjetër. Ne do të ndryshojmë mënyrën e qeverisjes”, tha Shehaj.


spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img