Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Agron Shehaj e thotë troç: Lulzim Basha nuk e çon dot PD-në drejt fitores, kryetari duhet të kandidojë vetëm një herë dhe të largohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për keyetar të PD-së, Agron Shehaj, ka deklaruar në një konferencë për media se është i bindur se Lulzim Basha nuk e çon dot Partinë Demokratike drejt fitores.

Ai u shpreh se kryetari i partisë duhet të kandidojë vetëm një herë në zgjedhje dhe në rast se humkbet, atëherë duhet të largohet.

“Unë jam i bindur se nëse PD do që të fitojë zgjedhjet, duhet të ndryshojë lidershipi. Pas zgejdhjeve të 25 prillit u binda se Lulzim Basha nuk e çon dot PD-në drejt fitores. Kjo është bindja ime. Qëndrimi im është i hapur, vendimet e PD duhet të merren në PD. Të jesh kreu i PD është një privilegj i madh. Kryetari duhet të kandidojë vetëm njëherë dhe pastaj të largohet”, tha Shehaj

Më shumë

spot_img
spot_img