Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Agron Shehaj e thotë hapur: PD do futet në Parlament pavarësisht se kush do të jetë kryetar, fajin për humbjen e zgjedhjeve e ka Lulzim Basha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, është shprehur mbrëmjen e sotme se PD do të futet në Parlament në shtator, pavarësisht se cili do të jetë kryetari i partisë.

Në emisionin “Opinion”, Shehaj tha se përgjegjësi kryesor për humbjen e zgjedhjeve është Lulzim Basha, teksa shtoi se mendon që nuk ka shans që të përsëriten zgjedhjet.

“Unë mendoj se nëse PD nuk është në pushtet, kjo është një humbje. Ne kemi një problem shumë të madh me të vërtetën. E rëndësishme nuk është njohja e zgjedhjeve, por nëse do futemi ose jo në Parlament. Unë them që PD duhet të pranojë mandatet dhe do t’i pranojë, pavarësisht kush do të jetë kryetari i ardhshëm. Nuk ka shans të përsëriten zgjedhjet. Mendoj që lidershipi i PD ka përgjegjësi kryesore për rezultatin. Mendoj se PD fiton ose humbet zgjehdjet në bazë të kandidatit tonë për kryeministër. Përgjegjësia kryesore është e liderit të Partisë Demokratike”, tha Shehaj.
Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img