Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Agron Duka: Shteti të marrë masa, pacientët me Covid po paguajnë 3 mijë euro dita në spitalet private

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f25c6da067468dd6b7fea0f95ff4be9b

Kreu i PAA Agron Duka, thotë se shteti duhet të marrë masa për të mbështetur pacientët me Covid-19, sepse kurimi ka kosto të mëdha.

Duka u shpreh se për rastet e lehta kostot shkojnë deri në 1.4 milion lek (të vjetra), ndërsa rastet më të rënda që trajtohen në spitalet private paguajnë deri në 3 mijë euro dita.

“Shqiptarët nuk po përballojnë dot shpenzimet e kurimit të koronavirusit. Nëse kjo pandemi vazhdon familjet shqiptare do varfërohen në maksimum. Për rastet e lehta kostot shkojnë deri në 1.4 milionë lekë. Pacientët po marrin kredi dhe borxh. 3 mijë euro në ditë marrin spitalet private për një person të shtruar me Covid. Shteti duhet të marrë masa. Nuk e di se si taksohen”, tha mbrëmjen e djeshme kreu i PAA Agron Duka, në emisionin “Arena”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img