Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Agron Duka nuk i bindet urdhërit të PD, nuk voton fare, Dashamir Shehi bojkoton votimin, por nuk gris fletët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aksioni i parë i Partisë Demokratike në Kuvendin e Shqipërisë ishte grisja e fletës së votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Parlamentit.

Shumica e deputetëve të PD kanë marrë fletën e votimit dhe e kanë grisur dhe më pas e kanë hedhur poshtë, si duket urdhër nga kreu i PD, Lulzim Basha.

Po si duket jo të gjithë i janë bindur urdhërit të Bashës pasi Agron Duka ka zgjedhur që mos ngriket fare për të votuar, ndërsa Dashamir Shehi e ka zgjedhur që ta bojkotojë votimin.

Si duket opozita është përçarë që pas vendimit të Bashës për të larguar Berishën nga Grupi Parlamentar i PD.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img