Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Agron Duka kritikon Bashën: Nard Ndoka duhet të ishte në listë të sigurt, vetëm atij nuk iu dha ajo që meritonte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6fc72297fd1464ebd3cf3133f3dc4de3

Kryetari i PAA-së Agron Duka ka kritikuar kryedemokratin Lulzim Basha, pasi ky i fundit e renditi Nard Ndokën në vendin e 8 në listën e Shkodrës.

Ai tha se Ndoka është i vetmi që nuk mori atë që meritonte, ndërkohë që foli edhe për shkrutimin e listave që KQZ i bëri koalicionit PD-AN.

Sipas tij, kandidatët e PAA-së ishin të vendosur në fund të listave, por tashmë mme vendimin e KQZ-së, do të largohen nga gara në zgjedhjet e 25 prillit.

“Vendi i dytë është një vend dinjitoz, përfaqësoj një parti që është aleate me PD dhe e meritoj një vend të tillë. Kandidatët tanë u vendosën poshtë në lista dhe KQZ sot i hoqi. Në gjithë Shqipërinë tani kanë mbetur vetëm tre kandidatë të Partisë Agrare Ambientaliste. Basha iu dha të gjithëve atë që meritonin përveç Nard Ndokës që duhet të ishte në listë i sigurt”, tha Duka në RTV Ora.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img