Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Agjenti i anti-drogës ishte në makinë, HABIT avokat Ngjela: Mund të ketë qenë i kamufluar, në vrasjen e Vlorës kanë dorë shërbimet e agjenturës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka dhënë një këndvështrim tjetër lidhur me ngjarjen e Vlorës, ku mbeti i vrarë Bledar Bircaj pas një atentati me armë teksa ecte me makinën e tij BMW X5.

Brenda në makinë përveç viktimës ishin dhe dy persona të tjerë, një prej tyre agjent i anti-drogës në Vlorë.

Ngjela tha se mos të na duket habi fakti që ai agjent të ketë qenë i kamufluar dhe në këtë ngjarje të kenë dorë shërbimet e agjenturës.

Spartak Ngjela: Është një vrasje që kanë dorë shërbimet e agjenturës. Të paktën kështu mendoj unë, duhet ta shohim çështjen në disa këndvështrime. Shërbimet godasin krimin e organizuar dhe nuk e bëjnë me dorën e tyre. Rekrutohen dhe veprojnë në momentin e duhur. Nuk e di mirë se si është kjo ngjarje, por duhet të analizojmë çdo gjë. Dhe këta agjentë që rekrutohen e janë në shërbim, kur ndodh ngjarja s’ka çfarë t’i bëjë ligji. Mos kujtoni se nuk ka dorë shërbimi në këto ngjarje.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img