Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

“Afro 59 kg kokainë e kapur në Durrës”, Klodiana Lala jep detaje: Kompania që ka porositur qymyrin, dyshohet shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje për sasinë e drogës së kapur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit.  Ajo tha mbrmjen e sotme në “Open” se anija që po transportonte qymyr, në të cilën u kapën  afro 59 kilogram kokainë, nuk kishte ndaluar në asnjë port.

Lala tha më tej se kompania që kishte porositur mallin (qymyrin) është një kompani e cila merret me nxjerrjen e kromit dhe  dyshohet që është shqiptare.

albsig

spring

Lala: Është një anije që ka qymyr të hapur. Nuk ka patur ndalesa në porte të tjera. Është nisur nga Kolumbia në 26 prill. Droga ishte e ndarë në 23 pako dhe është shoqëruar kapiteni, shtetasi rus. Deri nesërmbrëma mund të përfundojë shkarkimi i qymyrit dhe dyshohet se mund të ketë pako të tjera me kokainë.

Po hetohet kompania që ka porositur mallin, kjo kompani merret me krom dhe dyshohet se është kompani shqiptare. Kjo është herë e parë që kapet drogë në qymyr, kjo lidhet edhe me faktin se nuk kalohet në skaner.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img