Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Afrim Krasniqi: Basha dhe Berisha kanë humbur të drejtën morale e politike të përfaqësojnë PD-në

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Politologu i njohur, Afrim Krasniqi, ka komentuar përplasjen e dhunshme që ndodhi ditën e djeshme në selinë e PD-së mes mbësjtetësve të Berishës dhe atyre të Bashës.

Ai shorehet se me nismën për marrjen me forcë të PD-së dhe ëprdorimin e forcës për ta mbajtur PD-në, Berisha dhe Basha e kanë humbur të drejtën morale dhe politike për ta përfaqësiuar atë parti.

Sipas tij, ëhstë koha për politikë të pastër, me integritet, vizion dhe imazh të ri.

“Me nismën për marrjen me forcë të PD dhe me përdorimin e forcës për ta mbajtur PD-në, të dy drejtuesit, SB & LB e tyre e kanë humbur të drejtën morale & politike ta përfaqësojnë më këtë parti! Koha për politikë të pastër & me integritet, vizion & imazh të ri, ide & fillim të ri”, shkruan Afrim Krasniqi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img