Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Afganistanit i duhen talentet e tij”, zëdhënësi i talebanëve mesazh afganëve: Le të jetojmë së bashku, s’ka asnjë rrezik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i grupit të talebanit, Zabihullah Mujahid u ka bërë thirrje gjithë vendeve që të mos inkurajojnë afganët që të largohen nga vendi i tyre.

Në një intervistë ai tha se afganët duhet të kthehen në vendin e tyre, pasi nuk ka “asnjë rrezik”.

“Le të jetojmë së bashku. Lufta për ne ka përfunduar, ” shtoi ai teksa tha se Afganistanit i duhen talentet e tyre.

Rreth 50,000 të huaj dhe afganë janë larguar nga vendi nga aeroporti i Kabulit që kur talebanët morën pushtetin në dorë nëntë ditë më parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img